BRESSER, Messier MC-127/1900 EXOS-2 GoTo Teleskop Seti
Ürün Açıklaması
Messier MC-127/1900 EXOS-2 GoTo Teleskop Seti
BRESSER Messier MC-127 EXOS-2 GoTo teleskopu,
yüksek stabilite ve olağanüstü optiklerle karakterizedir . 127 mm'lik açıklık, uzayın enginliğinde daha küçük nesneleri bile gözlemlemenizi sağlar. EXOS-2 GoTo montajının yüksek stabilitesi , çok rahat gözlemler sağlar ve astrofotografideki ilk girişimleri destekler.
Sadece bir düğmeye basarak gökyüzü gözlemi!
Depolanan nesne sayısı:> 100.000
Sürücülerin Maksimum Hızı: 2 ° / saniye
Auto-Guider bağlantısı: Evet / ST-4 uyumlu, agresiflik doğrudan kontrol edilebilir
LC ekran: 36 x 63mm; Her biri 21 karakterli 8 satır
Sürücüler: Döner kodlayıcılı DC servo motorlar
Çalışma gerilimi: 12 volt
OPTİK ÖZELLİKLER
  • Gece ve güneş gözlemi için teleskop
  • Uzun odak uzaklığına ve son derece keskin bir görüntüye sahip Maksutov-Cassegrain optikleri
  • Ay, gezegenler, daha küçük gezegenimsi bulutsular ve küresel kümeler için ideal
  • Tür: Maksutov-Cassegrain
  • En yüksek pratik büyütme: 254x
  • Lens çapı: 127 mm
  • Odak uzaklığı: 1900 mm
  • Odak oranı: 15
  • Optik kaplama: çoklu kaplama
  • Paslanmaz çelikten kenetleme yüzeyli prizma rayı (GP / EQ5 / LXD75 için 44 mm üniversal kırlangıç ​​kuyruğu)
MONTAJ ÖZELLİKLERİ
  • Her iki eksende ince ayarlı sabit ekvatoral montaj
  • Daha hassas hareketler için her iki eksende bilyalı rulmanlar
  • Dengeli, yüksekliği ayarlanabilir paslanmaz çelik tripod (min.69cm / max.109,5cm)
  • 13 kg'a kadar taşıma kapasitesi
  • Kolay yatay hizalama için dairesel seviye
  • Gök cisimlerinin kolay bulunması için GOTO
  • ST-4 uyumlu otomatik kılavuz arayüzü
  • Enlemi ayarlamak için kutup yüksekliği ölçeği
  • İsteğe bağlı aydınlatma ile ayarlanabilir kutup bulucu kapsamı
  • Tripod ağırlığı: 4,7 kg
  • Montaj ağırlığı: 6,7 kg (karşı ağırlık hariç)
  • Karşı ağırlık dahil toplam ağırlık: 15,9 kg
  • Piller: dahil değildir
TESLİMAT KAPSAMI
  • Tüplü Maksutov optik
  • 26mm SuperPlössl mercek (31.7mm / 1.25``)
  • Mercek adaptörü (31.7mm / 1.25``)
  • yıldız köşegen