BRESSER, Messier MC-152/1900 Hexafoc EXOS-2
Ürün Açıklaması
MESSIER MC-152 Hexafoc ESO-2, yüksek rijitliği ve kompakt optikleri sayesinde öne çıkıyor. Bu teleskopun uzun odak uzaklığı, yüksek büyütme oranlarıyla rahat gözlemleri kolaylaştırır - kompakt boyutu onu mükemmel bir mobil teleskop yapar. 150 mm diyafram, uzayın derinliklerinde parlak bulutsuları gözlemlemenizi sağlar. 1054 yılından Boğa takımyıldızındaki devasa bir yıldız patlamasının kalıntılarını bulun veya Büyük Avcı Bulutsusu'nun parlayan şeritlerini tarayın. Büyük Kepçe'deki ünlü Girdap Gökadasını tespit edin veya Vulpecula takımyıldızındaki Damper Bulutsusu'nu bulun. EXOS-2 montajının yüksek sertliği, rahat gözlemlere izin verir ve astrofotografi konusunda ilk girişimlerini yapanlar için faydalıdır.
OPTİK ÖZELLİKLER
  • Gece ve güneş gözlemi için teleskop
  • Yüksek kaliteli BRESSER Maksutov-Cassegrain optikleri
  • Gezegenler, çift yıldızlar ve gezegenimsi bulutsular için ideal
  • Optik sistem: Maksutov-Cassegrain
  • En yüksek pratik güç: 300x
  • Objektif lens çapı: 152 mm
  • Odak uzaklığı: 1900 mm
  • Diyafram oranı: f/12,5
  • Mercek çapı: 31,7 mm (1,25") ve 50,8 mm (2")
  • 2,5" serbest iç çapa sahip üst düzey Hexafoc odaklayıcı
  • Retiküllü 6x30 düz vizör
  • Rahat kullanım için optimize edilmiş bulucu soket
  • Saplı ve entegre sırtlı kamera tutuculu beşik halkalar (1/4 dişli)
  • Gökyüzü navigasyonu için akıllı telefon kamera adaptörü dahildir
  • Paslanmaz çelik raylı evrensel 44 mm Kırlangıç ​​plakası (LXD75/Great Polaris/EQ5'e uyar)
  • Entegre T2 dişli 50,8 mm (2) ila 31,7 mm (1,25) adaptör (kameranız için T2 adaptör halkası gereklidir)
ÖZELLİKLER MONTAJ
  • Her iki eksende hassas tahrikli kararlı paralaktik montaj
  • Daha hassas hareketler için her iki eksende bilyalı rulmanlar
  • Sabit yükseklik ayarlı paslanmaz çelik tripod (min. 69 cm / max. 109,5 cm)
  • 13 kg'a kadar yük kapasitesi
  • BRESSER Star Tracker Goto Kit ile sonradan donatılabilir (ürün no. 4951750)
  • Kolay yatay hizalama için dairesel kabarcık
  • Enlemi ayarlamak için direk yükseklik ölçeği
  • Opsiyonel aydınlatmalı direk bulucu dürbün (ürün no. 4964212 )
  • Tripod ağırlığı: 4,7 kg
  • Montaj ağırlığı: 5,6 kg (karşı ağırlık olmadan)
  • Toplam ağırlık dahil karşı ağırlık: 14,8 kg
  • Piller: dahil değildir
TESLİMAT KAPSAMI
  • Optik tüp düzeneği Maksutov-Cassegrain 152/1900
  • Diyafram güneş filtresi
  • 26 mm Süper Plössl mercek (31.7 mm / 1.25")
  • 90° yıldız diyagonal 31,7 mm (1,25")
  • Entegre 31,7 mm ve T2 adaptör
  • 50,8 mm (2") için adaptör
  • Tüp halkaları
  • Kamera tutuculu tutamak