BRESSER, Messier NT-114/500 Nano Teleskop Seti
Ürün Açıklaması
Messier NT-114/500 Nano Teleskop Seti
BRESSER NANO NT-114/500 teleskobu, geniş bir Newton aynasını kısa odak uzaklığı ile birleştirerek mükemmel bir deneyim sunar. Işık toplamanın büyütmeden daha önemli olduğunu keşfetmiş gelişmiş gözlemciler, 114 mm genişliğindeki bu aynayı özellikle takdir edecektir. Göz merceğine yeterince ışık yansıtarak, Güneş sistemimizdeki en uzak nesneleri dahi detaylı bir şekilde gözlemlemenizi sağlar. Seyahat için de uygundur ve geniş açık yıldız kümeleri ile Samanyolu’nu gözlemlemek için idealdir. Teleskop, zengin bir aksesuar yelpazesiyle birlikte neredeyse montajlı olarak gelir – gözlemlere hemen başlayabilirsiniz. BRESSER NANO hafif-orta yük kapasiteli bir alt-azimut montajdır ve küçük-orta boy kırılmalı teleskoplarla kolayca uyumludur. Hafif, hızlı Newton teleskopları da BRESSER NANO AZ montajı ile uyumlu çalışır. Teleskobunuz 8 pound’u (3,6 kg) aşmıyorsa ve Vixen-Stili Evrensel Kırlangıç Kuyruğu çubuğuna sahipse, kullanıma hazırdır. Standart olarak BRESSER NANO AZ montajıyla gelen paslanmaz çelik üçayak, ayarlanabilir ayaklara ve geniş bir tabana sahiptir, bu da üçayağın daha dengeli olmasını sağlar. Ayakların iç kısmına kilitlenen aksesuar tepsisi ile yayvan destek çubukları da üçayağı daha da sabitleyerek titreşimi en aza indirir.
🔭 Optik Özellikler
  • Yüksek kaliteli ve kompakt reflektör teleskop
  • Seyahat için de uygun, geniş görüş açılı teleskop
  • Kullanımı kolay BRESSER NANO AZ Montaj
  • Neredeyse montajlı halde gelir
  • Geniş 40 mm ikincil ayna
  • İdeal keskinlik ve kontrast için dalgaboyu sınırlı optik
  • Sağlanan aksesuarlarla büyütme: 20x, (maksimum önerilen: 228x)
  • Odak uzaklığı, açıklık oranı: 500mm, f/4.4
  • Paslanmaz çelik alan üçayağı
  • Fotoğraf çekmek için akıllı telefon tutucu braketi dahil
  • Göz merceği çapı: 31.7mm (1.25")
  • Gece ve Güneş gözlemleri için uygun
📦 Kutu İçeriği
  • Messier NT-114/500 optik tüp
  • BRESSER NANO alt/azimut montaj
  • Aksesuar tepsili paslanmaz çelik üçayak
  • BRESSER Super Plössl 26mm göz merceği
  • Kırmızı nokta bulucu
  • Açıklık Güneş filtresi
  • Akıllı telefon kamera adaptörü
  • Kamera-Adaptör Halkası T2 (M42x0.75mm)