BRESSER, Messier NT-130/1000 EXOS-2 GoTo Teleskop
Ürün Açıklaması
Bütçenize göre çok fazla ışık arıyorsanız, ihtiyacınız olan şey BRESSER Messier NT-130'dur. 130mm açıklık bu fiyat aralığında genellikle 114mm reflektörden % 30 daha fazla ışık alan klasik reflektördür. Hafif montaj parçaları, kolayca taşınabilir ve optikler renk sapmaları olmayan bir görüntü sağlar. Bu kombinasyon sadece gezegenleri gözlemlemek değil, kendi güneş sistemimizin dışındaki bazı nesneleri bile görebilirsiniz. Kuğu takımyıldızındaki çift yıldız sistemi Albireo gibi parlak yıldızların renklerinin keyfini çıkarın veya Lyra takımyıldızında ünlü double-double Epsilon Lyrae'yi izleyin. Kompakt Messier N-130'un kullanımı kolaydır ve hızlı ve iyi performans sağlar.
OPTİK ÖZELLİKLER
  • Optik tasarım: reflektör teleskop
  • Ayna çapı: 130 mm / odak uzaklığı: 1000 mm / F/7.7
  • Önerilen maksimum büyütme: 260x
  • Gece ve güneş gözlemi için teleskop
  • İnsan gözünden 345 kat daha fazla ışık toplar
  • Nesnelerin saf renk reprodüksiyonu
  • Kolay geçiş için tutamak ve entegre bindirme kamera tutucusu (1/4 dişli)
  • Gökyüzü navigasyonu için akıllı telefon adaptörü dahildir
  • Paslanmaz çelik raylı kırlangıç ​​plakası
  • DSLR kameralar için T2 ipliği (kameranız için T2 adaptör halkası gereklidir)
  • Entegre T2 dişli 50,8 mm (2) ila 31,7 mm (1,25) adaptör (kameranız için T2 adaptör halkası gereklidir)
MONTAJ ÖZELLİKLER
  • Her iki eksende hassas tahrikli kararlı paralaktik montaj
  • Daha hassas hareketler için her iki eksende bilyalı rulmanlar
  • Stabil yükseklik ayarlı paslanmaz çelik tripod ( Min. 69cm / Max. 109,5cm )
  • 13 kg'a kadar yük kapasitesi
  • Kolay yatay hizalama için dairesel kabarcık
  • ST-4 uyumlu otomatik kılavuz arayüzü
  • Enlemi ayarlamak için direk yükseklik ölçeği
  • Opsiyonel aydınlatmalı direk bulucu dürbün (ürün no. 4964212 )
  • Tripod ağırlığı: 4,7 kg
  • Montaj ağırlığı: 6,7 kg (karşı ağırlık hariç)
  • Toplam ağırlık dahil karşı ağırlık: 15,9 kg
  • Piller: dahil değildir
Teslimat Kapsamı
  • optik tüp
  • 26 mm Süper Plössl mercek (31.7 mm / 1.25")
  • entegre 31,7 mm ve T2 adaptör